E-Z-Hook BX6W-18BLK
BX6W-18BLK picture photo
Mfg. Part Number
BX6W-18BLK
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Banana, Meter Interface
Brief Description
LEAD MINI HOOK-BAN PLUG BLK 18"
Datasheet Download
BX6W-18BLK.pdf
Availability of BX6W-18BLK
QUANTITY
BX6W-18BLK Order Process
Ship out your order
Specifications of BX6W-18BLK
Internal Part NumberEIS-BX6W-18BLK
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Banana, Meter Interface
SeriesE-Z-MINI-HOOK™ X100W
TypePatch Cord
ConfigurationBanana to Grabber, Hook
1st ConnectorBanana Plug, Single
2nd ConnectorMini Hook
Cable Length18.0" (457.20mm)
Contents1 Lead, Black
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Stacking MethodNon Stackable
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated-
Current Rating-
Ratings-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BX6W-18BLK
Related LinksBX6W-, BX6W-18BLK Datasheet, E-Z-Hook Distributor
BX6W-18BLK Details Description
Related parts for BX6W-18BLK
CONN EDGECARD 182POS .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 13POS PANL SLDTAIL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONNECTOR MAIN CIRCUIT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1.5% 6TDFN datasheet.pdf