Bridgelux BXRA-50C5300-H-04
BXRA-50C5300-H-04 picture photo
Mfg. Part Number
BXRA-50C5300-H-04
Brief Description
LED ARRAY RS 5300LM WHITE
Datasheet Download
BXRA-50C5300-H-04.pdf
Availability of BXRA-50C5300-H-04
QUANTITY
BXRA-50C5300-H-04 Order Process
Ship out your order
Specifications of BXRA-50C5300-H-04
Internal Part NumberEIS-BXRA-50C5300-H-04
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package40
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesRS
ColorWhite, Cool
CCT (K)5000K 4-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test6300 lm (Typ)
Current - Test2.1A
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)23.5V
Lumens/Watt @ Current - Test128 lm/W
Current - Max2.8A
Features-
Size / Dimension45.60mm L x 50.80mm W
Height3.00mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BXRA-50C5300-H-04
Related LinksBXRA-50C, BXRA-50C5300-H-04 Datasheet, Bridgelux Distributor
BXRA-50C5300-H-04 Details Description
Related parts for BXRA-50C5300-H-04
RES SMD 205 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 24W datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC DO204AC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 3A 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
1000UF 63V 18X31MM 105C 10000H datasheet.pdf