Bridgelux BXRA-N2000-00L0E
BXRA-N2000-00L0E picture photo
Mfg. Part Number
BXRA-N2000-00L0E
Brief Description
LED ES ARRAY WHITE 2200LM
Datasheet Download
BXRA-N2000-00L0E.pdf
Availability of BXRA-N2000-00L0E
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BXRA-N2000-00L0E Order Process
Ship out your order
Specifications of BXRA-N2000-00L0E
Internal Part NumberEIS-BXRA-N2000-00L0E
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package20
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesES
PackagingTube
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test2200 lm (Typ)
Current - Test700mA
Temperature - Test25°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)38.1V
Lumens/Watt @ Current - Test82 lm/W
Current - Max1A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension22.80mm L x 25.80mm W
Height3.50mm
Light Emitting Surface (LES)-
Lens TypeDomed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BXRA-N2000-00L0E
Related LinksBXRA-N20, BXRA-N2000-00L0E Datasheet, Bridgelux Distributor
BXRA-N2000-00L0E Details Description
Related parts for BXRA-N2000-00L0E
TERM BLOCK GROUND GRN/YLW datasheet.pdf
COVER DUPLEX ELEC/BEZEL OFFWHITE datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
BIT SET TORX 10PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 400A 24V datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0024UF RADIAL datasheet.pdf