Vishay Semiconductor/Diodes Division BYQ28EF-100HE3/45
BYQ28EF-100HE3/45 picture photo
Mfg. Part Number
BYQ28EF-100HE3/45
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 100V 5A ITO220AB
Datasheet Download
BYQ28EF-100HE3/45.pdf
Availability of BYQ28EF-100HE3/45
QUANTITY
BYQ28EF-100HE3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of BYQ28EF-100HE3/45
Internal Part NumberEIS-BYQ28EF-100HE3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 5A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)25ns
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 100V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device PackageITO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BYQ28EF-100HE3/45
Related LinksBYQ28EF-, BYQ28EF-100HE3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BYQ28EF-100HE3/45 Details Description
Related parts for BYQ28EF-100HE3/45
CAP FILM 0.16UF 2% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 7A 250V NON STD SLOW datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
4XPLUG KIT W/PCB EQUALZE W/COMP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN RA datasheet.pdf