Vishay Semiconductor/Diodes Division BYQ28EF-150HE3/45
BYQ28EF-150HE3/45 picture photo
Mfg. Part Number
BYQ28EF-150HE3/45
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 150V 5A ITO220AB
Datasheet Download
BYQ28EF-150HE3/45.pdf
Availability of BYQ28EF-150HE3/45
QUANTITY
BYQ28EF-150HE3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of BYQ28EF-150HE3/45
Internal Part NumberEIS-BYQ28EF-150HE3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)150V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 5A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)25ns
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 150V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device PackageITO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BYQ28EF-150HE3/45
Related LinksBYQ28EF-, BYQ28EF-150HE3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BYQ28EF-150HE3/45 Details Description
Related parts for BYQ28EF-150HE3/45
FUSE GLASS 600MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
OSC MEMS 14.31818MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 20 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 9.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ24B datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000000 MHZ datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ PCIE SMD datasheet.pdf