Vishay Semiconductor/Diodes Division BYS10-45-M3/TR3
BYS10-45-M3/TR3 picture photo
Mfg. Part Number
BYS10-45-M3/TR3
Brief Description
DIODE SCHOTTKY 45V 1.5A DO214AC
Datasheet Download
BYS10-45-M3/TR3.pdf
Availability of BYS10-45-M3/TR3
QUANTITY
BYS10-45-M3/TR3 Order Process
Ship out your order
Specifications of BYS10-45-M3/TR3
Internal Part NumberEIS-BYS10-45-M3/TR3
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)45V
Current - Average Rectified (Io)1.5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If500mV @ 1A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr500µA @ 45V
Supplier Device PackageDO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction-65°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BYS10-45-M3/TR3
Related LinksBYS10-4, BYS10-45-M3/TR3 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BYS10-45-M3/TR3 Details Description
Related parts for BYS10-45-M3/TR3
CBL RIBN 15COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 75A DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS 0.4MM SMD SHIELD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 46.4 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 10"L X 10"W datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf