Vishay Semiconductor/Diodes Division BYVB32-200HE3/45
BYVB32-200HE3/45 picture photo
Mfg. Part Number
BYVB32-200HE3/45
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 200V 18A TO263AB
Datasheet Download
BYVB32-200HE3/45.pdf
Availability of BYVB32-200HE3/45
QUANTITY
BYVB32-200HE3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of BYVB32-200HE3/45
Internal Part NumberEIS-BYVB32-200HE3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)18A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.15V @ 20A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)25ns
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 200V
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BYVB32-200HE3/45
Related LinksBYVB32-2, BYVB32-200HE3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BYVB32-200HE3/45 Details Description
Related parts for BYVB32-200HE3/45
CONN EDGECARD 60POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS 1.27MM GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 3POS .250 NATURAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ4 PG16 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 130MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RJI 1XIP20 ANG90 24/75 5M2-P datasheet.pdf
CAP TANT POLY 390UF 15V AXIAL datasheet.pdf
MAG-MATE 250 F TAB 33-31 TPBR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf