Vishay Semiconductor/Diodes Division BYVF32-50-E3/45
BYVF32-50-E3/45 picture photo
Mfg. Part Number
BYVF32-50-E3/45
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Arrays
Brief Description
DIODE ARRAY GP 50V 18A ITO220AB
Datasheet Download
BYVF32-50-E3/45.pdf
Availability of BYVF32-50-E3/45
QUANTITY
BYVF32-50-E3/45 Order Process
Ship out your order
Specifications of BYVF32-50-E3/45
Internal Part NumberEIS-BYVF32-50-E3/45
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFunctions & Parameters of the “Simplest” Semiconductor
Standard Package50
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Arrays
Series-
PackagingTube
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)50V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)18A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.15V @ 20A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)25ns
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 50V
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Supplier Device PackageITO-220AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BYVF32-50-E3/45
Related LinksBYVF32-, BYVF32-50-E3/45 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BYVF32-50-E3/45 Details Description
Related parts for BYVF32-50-E3/45
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
IC LASER DIODE DRIVER QFN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
PAPR ASSEMBLY TR-304N datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf