ST BYW77P-200
BYW77P-200 picture photo
Mfg. Part Number
BYW77P-200
Brief Description
DIODE GEN PURP 200V 25A SOD93-2
Datasheet Download
BYW77P-200.pdf
Availability of BYW77P-200
QUANTITY
BYW77P-200 Order Process
Ship out your order
Specifications of BYW77P-200
Internal Part NumberEIS-BYW77P-200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Series-
PackagingTube
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)200V
Current - Average Rectified (Io)25A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.15V @ 40A
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)50ns
Current - Reverse Leakage @ Vr25µA @ 200V
Capacitance @ Vr, F-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseSOD-93-2
Supplier Device PackageSOD-93-2
Operating Temperature - Junction-40°C ~ 150°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BYW77P-200
Related LinksBYW77, BYW77P-200 Datasheet, ST Distributor
BYW77P-200 Details Description
Related parts for BYW77P-200
PLUG ASSY, 50 POSN, ACTION PIN datasheet.pdf
GDT 450V 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 150V 0605 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 30A TO3P datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MOX RCPT CONT 0 635 SN FFC CRIMP datasheet.pdf
CIR BRKR 20A 12VDC AUTO RESET datasheet.pdf
CONNECTOR FAST ON TERM datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf