Vishay/Beyschlag BZ016010BE94013BG1
BZ016010BE94013BG1 picture photo
Mfg. Part Number
BZ016010BE94013BG1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4PF 5KV R16
Datasheet Download
BZ016010BE94013BG1.pdf
Availability of BZ016010BE94013BG1
QUANTITY
BZ016010BE94013BG1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZ016010BE94013BG1
Internal Part NumberEIS-BZ016010BE94013BG1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
Packaging-
Capacitance4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated5000V (5kV)
Temperature CoefficientR16
Mounting Type-
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZ016010BE94013BG1
Related LinksBZ016010B, BZ016010BE94013BG1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
BZ016010BE94013BG1 Details Description
Related parts for BZ016010BE94013BG1
CAP CER 0.022UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
IC 2DVR/2RCVR RS-232 5V 20-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 220MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY SMA datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 500MA 250VAC 72VDC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CABLE DUCT VERT datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
750 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf