Vishay/Beyschlag BZ114096WZ10248BK1
BZ114096WZ10248BK1 picture photo
Mfg. Part Number
BZ114096WZ10248BK1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1000PF 40KV
Datasheet Download
BZ114096WZ10248BK1.pdf
Availability of BZ114096WZ10248BK1
QUANTITY
BZ114096WZ10248BK1 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZ114096WZ10248BK1
Internal Part NumberEIS-BZ114096WZ10248BK1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
Packaging-
Capacitance1000pF
Tolerance-10%, +30%
Voltage - Rated40000V (40kV)
Temperature Coefficient-
Mounting Type-
Operating Temperature-
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case-
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZ114096WZ10248BK1
Related LinksBZ114096W, BZ114096WZ10248BK1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
BZ114096WZ10248BK1 Details Description
Related parts for BZ114096WZ10248BK1
IC BUS BUFF TRI-ST DL N-INV SM8 datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 40VQFN datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 20A IN LINE datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
500 TB WIR PRO THOUGH/T datasheet.pdf
CUTTER SHEARS STRT FLUSH 8.07" datasheet.pdf