NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZB84-B2V4,215
BZB84-B2V4,215 picture photo
Mfg. Part Number
BZB84-B2V4,215
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 2.4V SOT23
Datasheet Download
BZB84-B2V4,215.pdf
Availability of BZB84-B2V4,215
QUANTITY
BZB84-B2V4,215 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZB84-B2V4,215
Internal Part NumberEIS-BZB84-B2V4,215
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.4V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23 (TO-236AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZB84-B2V4,215
BZB84-B2V4,215 Details Description
Related parts for BZB84-B2V4,215
IC TRANSLATOR LVPECL-LVTTL 8-MLF datasheet.pdf
PLUG 7POS 80 DEG BLK/YEL 5.3-6.5 datasheet.pdf
TOUCH PEN (SPARE PART) datasheet.pdf
CAP FILM 1800PF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 672FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf