NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZB84-C33,215
BZB84-C33,215 picture photo
Mfg. Part Number
BZB84-C33,215
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 33V SOT23
Datasheet Download
BZB84-C33,215.pdf
Availability of BZB84-C33,215
QUANTITY
BZB84-C33,215 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZB84-C33,215
Internal Part NumberEIS-BZB84-C33,215
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 23.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23 (TO-236AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZB84-C33,215
BZB84-C33,215 Details Description
Related parts for BZB84-C33,215
DIODE GEN PURP 80V 200MA DO35 datasheet.pdf
RES SMD 1.6M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
Connector Header 2 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf