Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD17C150P-E3-08
BZD17C150P-E3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZD17C150P-E3-08
Datasheet Download
BZD17C150P-E3-08.pdf
Availability of BZD17C150P-E3-08
QUANTITY
BZD17C150P-E3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD17C150P-E3-08
Internal Part NumberEIS-BZD17C150P-E3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)150V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 110V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD17C150P-E3-08
Related LinksBZD17C15, BZD17C150P-E3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD17C150P-E3-08 Details Description
Related parts for BZD17C150P-E3-08
Connector Receptacle 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 40VAC 120MA 4SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 1000PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SENSOR MOTION PIR DIGITAL WHITE datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS CABLE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf