Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD17C22P-E3-18
BZD17C22P-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZD17C22P-E3-18
Datasheet Download
BZD17C22P-E3-18.pdf
Availability of BZD17C22P-E3-18
QUANTITY
BZD17C22P-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD17C22P-E3-18
Internal Part NumberEIS-BZD17C22P-E3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 16V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD17C22P-E3-18
Related LinksBZD17C2, BZD17C22P-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD17C22P-E3-18 Details Description
Related parts for BZD17C22P-E3-18
LED 4HI X 2W 3MM CLEAR GRN PC MN datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 174KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 16VC SOT23 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V/1.8V 0.15A SOT26 datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 887 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
FET RF NCH 65V 2700MHZ PLD1.5W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf