Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD17C27P-E3-18
BZD17C27P-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZD17C27P-E3-18
Datasheet Download
BZD17C27P-E3-18.pdf
Availability of BZD17C27P-E3-18
QUANTITY
BZD17C27P-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD17C27P-E3-18
Internal Part NumberEIS-BZD17C27P-E3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 20V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD17C27P-E3-18
Related LinksBZD17C2, BZD17C27P-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD17C27P-E3-18 Details Description
Related parts for BZD17C27P-E3-18
GROMMET EDGE SLOT NYLON BLACK datasheet.pdf
IC 10-BIT PARALLEL A/D 24-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
RES 221 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 6.5A 35 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET 3N-CH 600V 36A SP1 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 4A 30V DO-214AC datasheet.pdf