Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD17C5V1P-E3-08
BZD17C5V1P-E3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZD17C5V1P-E3-08
Datasheet Download
BZD17C5V1P-E3-08.pdf
Availability of BZD17C5V1P-E3-08
QUANTITY
BZD17C5V1P-E3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD17C5V1P-E3-08
Internal Part NumberEIS-BZD17C5V1P-E3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD17C5V1P-E3-08
Related LinksBZD17C5V, BZD17C5V1P-E3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD17C5V1P-E3-08 Details Description
Related parts for BZD17C5V1P-E3-08
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 60MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
2PRO PPTC VARISTOR 270VDC 0.15A datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DUAL 2048X9 64-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
RES 150K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf