Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C130P-E3-08
BZD27C130P-E3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C130P-E3-08
Brief Description
DIODE ZENER 800MW SMF DO219
Datasheet Download
BZD27C130P-E3-08.pdf
Availability of BZD27C130P-E3-08
QUANTITY
BZD27C130P-E3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C130P-E3-08
Internal Part NumberEIS-BZD27C130P-E3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)130V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)300 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 100V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C130P-E3-08
Related LinksBZD27C13, BZD27C130P-E3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C130P-E3-08 Details Description
Related parts for BZD27C130P-E3-08
IC RS485/422 TRANS QUAD 16TSSOP datasheet.pdf
RES 357 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 3.3V SOT23-3 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.42K OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 487 OHM 1% 5W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP7T datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FERRITE BEAD 430 OHM 0402 datasheet.pdf