Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C33P-HE3-18
BZD27C33P-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C33P-HE3-18
Brief Description
DIODE ZENER 800MW SMF DO219
Datasheet Download
BZD27C33P-HE3-18.pdf
Availability of BZD27C33P-HE3-18
QUANTITY
BZD27C33P-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C33P-HE3-18
Internal Part NumberEIS-BZD27C33P-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 24V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C33P-HE3-18
Related LinksBZD27C33, BZD27C33P-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C33P-HE3-18 Details Description
Related parts for BZD27C33P-HE3-18
MOSFET N-CH 100V 4.3A DPAK datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN 12BIT SER 48BGA datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 11.81"L X 9.06"W datasheet.pdf
RES SMD 34.8KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 1.14MM datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BCD 10-POSITION REAL CODE SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 50UH 5A 30 MOHM TH datasheet.pdf