Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C4V7P-E3-18
BZD27C4V7P-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C4V7P-E3-18
Datasheet Download
BZD27C4V7P-E3-18.pdf
Availability of BZD27C4V7P-E3-18
QUANTITY
BZD27C4V7P-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C4V7P-E3-18
Internal Part NumberEIS-BZD27C4V7P-E3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)7 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C4V7P-E3-18
Related LinksBZD27C4V, BZD27C4V7P-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C4V7P-E3-18 Details Description
Related parts for BZD27C4V7P-E3-18
IDC CABLE - MSD34K/MC34G/MCG34K datasheet.pdf
LED GREEN 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC POT DIG NV 200K 32POS 8-USOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 1.8V SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
FIXED IND 160UH 230MA 6.4 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf