Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C68P-E3-08
BZD27C68P-E3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C68P-E3-08
Datasheet Download
BZD27C68P-E3-08.pdf
Availability of BZD27C68P-E3-08
QUANTITY
BZD27C68P-E3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C68P-E3-08
Internal Part NumberEIS-BZD27C68P-E3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)68V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 51V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C68P-E3-08
Related LinksBZD27C6, BZD27C68P-E3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C68P-E3-08 Details Description
Related parts for BZD27C68P-E3-08
IC GATE OR/NOR QUAD 4INP 32-QFN datasheet.pdf
FILTER SAW 374MHZ LOWLOSS SMD datasheet.pdf
I/O MODULE 8 DIG 8 SS 12-24VDC datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
2MM SHROUDED BOARD MNT HDR 12 PO datasheet.pdf
FERRITE CORES datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf