Vishay Semiconductor/Diodes Division BZD27C8V2P-HE3-08
BZD27C8V2P-HE3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZD27C8V2P-HE3-08
Datasheet Download
BZD27C8V2P-HE3-08.pdf
Availability of BZD27C8V2P-HE3-08
QUANTITY
BZD27C8V2P-HE3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZD27C8V2P-HE3-08
Internal Part NumberEIS-BZD27C8V2P-HE3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)8.2V
Tolerance-
Power - Max800mW
Impedance (Max) (Zzt)2 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr10µA @ 3V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZD27C8V2P-HE3-08
Related LinksBZD27C8V, BZD27C8V2P-HE3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZD27C8V2P-HE3-08 Details Description
Related parts for BZD27C8V2P-HE3-08
LED RED 7-ELEMENT ARRAY datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A 8DFN datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 60"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 43POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
IC HALL SENSOR SWITCH SOT553 datasheet.pdf
SNAPPER HOSE CLAMP WHITE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf