Vishay Semiconductor/Diodes Division BZM55C33-TR3
BZM55C33-TR3 picture photo
Mfg. Part Number
BZM55C33-TR3
Datasheet Download
BZM55C33-TR3.pdf
Availability of BZM55C33-TR3
QUANTITY
BZM55C33-TR3 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZM55C33-TR3
Internal Part NumberEIS-BZM55C33-TR3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)220 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 24V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZM55C33-TR3
Related LinksBZM55C, BZM55C33-TR3 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZM55C33-TR3 Details Description
Related parts for BZM55C33-TR3
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 150V 15A TO220AB datasheet.pdf
CONN HEADR 58POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A GOLD .100 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf