Vishay Semiconductor/Diodes Division BZT52B3V3-E3-18
BZT52B3V3-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZT52B3V3-E3-18
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 410MW SOD123
Datasheet Download
BZT52B3V3-E3-18.pdf
Availability of BZT52B3V3-E3-18
QUANTITY
BZT52B3V3-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52B3V3-E3-18
Internal Part NumberEIS-BZT52B3V3-E3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±2%
Power - Max410mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52B3V3-E3-18
Related LinksBZT52B3, BZT52B3V3-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZT52B3V3-E3-18 Details Description
Related parts for BZT52B3V3-E3-18
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
WR-WTB FEMALE TERM 1.5MM CRIMP datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144MAPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
PGS SHEET 115X180MM datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC 2.8A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 4A SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf