Diodes Incorporated BZT52C13S-7
BZT52C13S-7 picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C13S-7
Brief Description
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323
Datasheet Download
BZT52C13S-7.pdf
Availability of BZT52C13S-7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BZT52C13S-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C13S-7
Internal Part NumberEIS-BZT52C13S-7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C13S-7
Related LinksBZT52, BZT52C13S-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
BZT52C13S-7 Details Description
Related parts for BZT52C13S-7
JUMPER-H1500TR/A2015A/X 4" datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0805 SMD datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI RT ANG 1A datasheet.pdf
LASER MODULE 650NM 1-5MW DOT datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CON TERM BLK SPRG CLMP 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf