Micro Commercial Components (MCC) BZT52C13S-TP
BZT52C13S-TP picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C13S-TP
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 13V 200MW SOD323
Datasheet Download
BZT52C13S-TP.pdf
Availability of BZT52C13S-TP
QUANTITY
BZT52C13S-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C13S-TP
Internal Part NumberEIS-BZT52C13S-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDiode Handling and Mounting
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C13S-TP
Related LinksBZT52C, BZT52C13S-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
BZT52C13S-TP Details Description
Related parts for BZT52C13S-TP
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 5% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 72POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 1.6A MLP33-6 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN Y-ADAPTER 5P-5P/5P F-M/M datasheet.pdf
JS RELAY 1 FORM C 6V datasheet.pdf
15POS M FILT P/C 370PF 4-40 datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 100VDC RDL datasheet.pdf