Diodes Incorporated BZT52C22-13-F
BZT52C22-13-F picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C22-13-F
Brief Description
DIODE ZENER 22V 500MW SOD123
Datasheet Download
BZT52C22-13-F.pdf
Availability of BZT52C22-13-F
QUANTITY
BZT52C22-13-F Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C22-13-F
Internal Part NumberEIS-BZT52C22-13-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±6%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 15.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C22-13-F
Related LinksBZT52C, BZT52C22-13-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
BZT52C22-13-F Details Description
Related parts for BZT52C22-13-F
CONN EDGE DUAL.050 EXTEND 220POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
VARISTOR 38V 1003 datasheet.pdf
IC MULTI-CELL LI-ION PROT 32-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC GATE DVR 4A DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 9pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 10MH 45MA 35 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf