Micro Commercial Components (MCC) BZT52C24S-TP
BZT52C24S-TP picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C24S-TP
Brief Description
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323
Datasheet Download
BZT52C24S-TP.pdf
Availability of BZT52C24S-TP
QUANTITY
BZT52C24S-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C24S-TP
Internal Part NumberEIS-BZT52C24S-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDiode Handling and Mounting
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)70 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 16.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C24S-TP
Related LinksBZT52C, BZT52C24S-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
BZT52C24S-TP Details Description
Related parts for BZT52C24S-TP
IC COMP TTL/CMOS 1CHAN SOT23-5 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
IGBT 1700V 26A 200W ISOPLUS247 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 16-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
LED BL/GRN/ORG CLEAR 6SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X28MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
VARISTOR 9V 50A DISC 5MM datasheet.pdf
ANT MOB COIL VHF 1/2 144-174MHZ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 17POS PNL MNT SKT datasheet.pdf