Diodes Incorporated BZT52C30S-7
BZT52C30S-7 picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C30S-7
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 30V 200MW SOD323
Datasheet Download
BZT52C30S-7.pdf
Availability of BZT52C30S-7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BZT52C30S-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C30S-7
Internal Part NumberEIS-BZT52C30S-7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±7%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 21V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C30S-7
Related LinksBZT52, BZT52C30S-7 Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
BZT52C30S-7 Details Description
Related parts for BZT52C30S-7
IC OPAMP GP 1MHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
C/A 50/125UM SIM MTRJ 2M1 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
LED CXA1512 8.9MM WHT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CRIMPER, INSULATION datasheet.pdf
FUSE GLASS 10MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf