Micro Commercial Components (MCC) BZT52C30S-TP
BZT52C30S-TP picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C30S-TP
Brief Description
DIODE ZENER 30V 200MW SOD323
Datasheet Download
BZT52C30S-TP.pdf
Availability of BZT52C30S-TP
QUANTITY
BZT52C30S-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C30S-TP
Internal Part NumberEIS-BZT52C30S-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDiode Handling and Mounting
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±7%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 21V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C30S-TP
Related LinksBZT52C, BZT52C30S-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
BZT52C30S-TP Details Description
Related parts for BZT52C30S-TP
CONN PLUG 14POS MALE CORD #26 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.5MM datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
EVAL MODULE PLATFORM FOR DAC348X datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100" GOLD datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf