Micro Commercial Components (MCC) BZT52C33-TP
BZT52C33-TP picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C33-TP
Brief Description
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123
Datasheet Download
BZT52C33-TP.pdf
Availability of BZT52C33-TP
QUANTITY
BZT52C33-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C33-TP
Internal Part NumberEIS-BZT52C33-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDiode Handling and Mounting
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±6%
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 23.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C33-TP
Related LinksBZT52, BZT52C33-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
BZT52C33-TP Details Description
Related parts for BZT52C33-TP
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH KNOB STRGHT 1.25" BLACK datasheet.pdf
TXRX OPT SM SFF SONET OC48/SDH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
VARISTOR datasheet.pdf
BEND RELIEF 4.5MM BLACK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf