Vishay Semiconductor/Diodes Division BZT52C4V3-E3-18
BZT52C4V3-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C4V3-E3-18
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 410MW SOD123
Datasheet Download
BZT52C4V3-E3-18.pdf
Availability of BZT52C4V3-E3-18
QUANTITY
BZT52C4V3-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C4V3-E3-18
Internal Part NumberEIS-BZT52C4V3-E3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max410mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C4V3-E3-18
Related LinksBZT52C4, BZT52C4V3-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZT52C4V3-E3-18 Details Description
Related parts for BZT52C4V3-E3-18
IC REG LDO 4.8V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
SLDSW 3A 0.5M EXIT=LFT NO ACTUAT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V T2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 120K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
21.84MM X 25.4MM 1=25/PK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
LED ICE BLUE DIFF 3MM SQUARE T/H datasheet.pdf