Micro Commercial Components (MCC) BZT52C4V7T-TP
BZT52C4V7T-TP picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C4V7T-TP
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 100MW SOD523
Datasheet Download
BZT52C4V7T-TP.pdf
Availability of BZT52C4V7T-TP
QUANTITY
BZT52C4V7T-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C4V7T-TP
Internal Part NumberEIS-BZT52C4V7T-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDiode Handling and Mounting
PCN PackagingSOD-523 Reel Qty 23/Feb/2012
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±5%
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-79, SOD-523
Supplier Device PackageSOD-523
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C4V7T-TP
Related LinksBZT52C, BZT52C4V7T-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
BZT52C4V7T-TP Details Description
Related parts for BZT52C4V7T-TP
SWITCH DIP SIDE-ACTUATED 4POS datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 6V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 7POS datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 400KHZ 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN SSL T-SPLITTER 2POS 3.7MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
XCEDE 2W 2PVH 4COL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7S RADIAL datasheet.pdf