Micro Commercial Components (MCC) BZT52C4V7T-TP
BZT52C4V7T-TP picture photo
Mfg. Part Number
BZT52C4V7T-TP
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 100MW SOD523
Datasheet Download
BZT52C4V7T-TP.pdf
Availability of BZT52C4V7T-TP
QUANTITY
BZT52C4V7T-TP Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52C4V7T-TP
Internal Part NumberEIS-BZT52C4V7T-TP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesDiode Handling and Mounting
PCN PackagingSOD-523 Reel Qty 23/Feb/2012
Standard Package8,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±5%
Power - Max100mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-79, SOD-523
Supplier Device PackageSOD-523
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52C4V7T-TP
Related LinksBZT52C, BZT52C4V7T-TP Datasheet, Micro Commercial Components (MCC) Distributor
BZT52C4V7T-TP Details Description
Related parts for BZT52C4V7T-TP
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V datasheet.pdf
CAP MICA 360PF 5% 1KV 2220 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 26POS SCKT datasheet.pdf
CABLE R/A SGL-END MALE 3POS 12' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD323 datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf