NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZT52H-B30,115
BZT52H-B30,115 picture photo
Mfg. Part Number
BZT52H-B30,115
Brief Description
DIODE ZENER 30V 375MW SOD123F
Datasheet Download
BZT52H-B30,115.pdf
Availability of BZT52H-B30,115
QUANTITY
BZT52H-B30,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52H-B30,115
Internal Part NumberEIS-BZT52H-B30,115
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±5%
Power - Max375mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 21V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52H-B30,115
BZT52H-B30,115 Details Description
Related parts for BZT52H-B30,115
TRANS PNP 35V 0.05A MINI-3 datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
WIREMOUNT PLUG 10 CONTACT OPEN E datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf