NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZT52H-B4V3,115
BZT52H-B4V3,115 picture photo
Mfg. Part Number
BZT52H-B4V3,115
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 375MW SOD123F
Datasheet Download
BZT52H-B4V3,115.pdf
Availability of BZT52H-B4V3,115
QUANTITY
BZT52H-B4V3,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZT52H-B4V3,115
Internal Part NumberEIS-BZT52H-B4V3,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max375mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZT52H-B4V3,115
BZT52H-B4V3,115 Details Description
Related parts for BZT52H-B4V3,115
IC DDR2 SDRAM 256MBIT 5NS 84FBGA datasheet.pdf
IC CLK/DATA REC 622MBPS 32-LFCSP datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 555MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 0.1% 1/5W 1506 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf