NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZV85-C39,133
BZV85-C39,133 picture photo
Mfg. Part Number
BZV85-C39,133
Brief Description
DIODE ZENER 39V 1.3W DO41
Datasheet Download
BZV85-C39,133.pdf
Availability of BZV85-C39,133
QUANTITY
BZV85-C39,133 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZV85-C39,133
Internal Part NumberEIS-BZV85-C39,133
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance±5%
Power - Max1.3W
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 27V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 50mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZV85-C39,133
BZV85-C39,133 Details Description
Related parts for BZV85-C39,133
REGULATOR 3.3V 1A HORZ CU-HS datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW LLDS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 110K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST 10A 120V datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf