NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZV85-C68,113
BZV85-C68,113 picture photo
Mfg. Part Number
BZV85-C68,113
Brief Description
DIODE ZENER 68V 1.3W DO41
Datasheet Download
BZV85-C68,113.pdf
Availability of BZV85-C68,113
QUANTITY
BZV85-C68,113 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZV85-C68,113
Internal Part NumberEIS-BZV85-C68,113
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)68V
Tolerance±5%
Power - Max1.3W
Impedance (Max) (Zzt)200 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 48V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 50mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZV85-C68,113
BZV85-C68,113 Details Description
Related parts for BZV85-C68,113
IC MULTIVIBRATOR MONO DUAL 16DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CLIP DIP TEST 24PIN CLOSE NICKEL datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ASSY 2 PR DBL ENTRY PIVOT II datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 10W DO213AA datasheet.pdf
PGY 3.6MM 70A SLDR 4 SDD datasheet.pdf