Vishay Semiconductor/Diodes Division BZW04-128-E3/54
BZW04-128-E3/54 picture photo
Mfg. Part Number
BZW04-128-E3/54
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 128VWM 207VC DO204AL
Datasheet Download
BZW04-128-E3/54.pdf
Availability of BZW04-128-E3/54
QUANTITY
BZW04-128-E3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZW04-128-E3/54
Internal Part NumberEIS-BZW04-128-E3/54
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,500
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)128V
Voltage - Breakdown (Min)143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)2A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZW04-128-E3/54
Related LinksBZW04-1, BZW04-128-E3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZW04-128-E3/54 Details Description
Related parts for BZW04-128-E3/54
FIXED IND 192UH 900MA 560 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 23-45.5V datasheet.pdf
IC FPGA 172 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
SPRING COMPRESSION datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf