Vishay Semiconductor/Diodes Division BZW04-128-E3/73
BZW04-128-E3/73 picture photo
Mfg. Part Number
BZW04-128-E3/73
Brief Description
TVS DIODE 128VWM 207VC DO204AL
Datasheet Download
BZW04-128-E3/73.pdf
Availability of BZW04-128-E3/73
QUANTITY
BZW04-128-E3/73 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZW04-128-E3/73
Internal Part NumberEIS-BZW04-128-E3/73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesTransZorb®
PackagingTape & Box (TB)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)128V
Voltage - Breakdown (Min)143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)2A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZW04-128-E3/73
Related LinksBZW04-1, BZW04-128-E3/73 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZW04-128-E3/73 Details Description
Related parts for BZW04-128-E3/73
FIXED IND 25UH 2.5A 40 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 240MA 3.4 OHM TH datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL BLANK/GREEN datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS R/A MALE SLDR datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
5W5 MA ANG 40 A S4_8 MM HEIGHT_B datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf