NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZX384-C10,115
BZX384-C10,115 picture photo
Mfg. Part Number
BZX384-C10,115
Brief Description
DIODE ZENER 10V 300MW SOD323
Datasheet Download
BZX384-C10,115.pdf
Availability of BZX384-C10,115
QUANTITY
BZX384-C10,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX384-C10,115
Internal Part NumberEIS-BZX384-C10,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationResin Hardener 02/Jul/2013
Copper Bond Wire 26/Oct/2013
Copper Bond Wire 14/Dec/2013
PCN PackagingLighter Reels 02/Jan/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr200nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX384-C10,115
BZX384-C10,115 Details Description
Related parts for BZX384-C10,115
CONN DB25 CRIMP FEMALE NICKEL datasheet.pdf
BOX ABS/PC 15.68"L X 11.73"W datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 40MA 30 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 30UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 2W 6PVH 6COL WK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
LED 3MM GRN DIFF BI-LEVEL datasheet.pdf
TV 41C 41#20 SKT PLUG datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A 5TSOT datasheet.pdf