Vishay Semiconductor/Diodes Division BZX384B3V3-G3-18
BZX384B3V3-G3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZX384B3V3-G3-18
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Datasheet Download
BZX384B3V3-G3-18.pdf
Availability of BZX384B3V3-G3-18
QUANTITY
BZX384B3V3-G3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX384B3V3-G3-18
Internal Part NumberEIS-BZX384B3V3-G3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX384B3V3-G3-18
Related LinksBZX384B3, BZX384B3V3-G3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZX384B3V3-G3-18 Details Description
Related parts for BZX384B3V3-G3-18
FUSE GLASS 375MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 75 OHM 0606 datasheet.pdf
TOOL EXTRACTION PGA 5 BLADES datasheet.pdf
CAP CER 180PF 250V U2J 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 24WLP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 160K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf