Vishay Semiconductor/Diodes Division BZX384C3V3-G3-08
BZX384C3V3-G3-08 picture photo
Mfg. Part Number
BZX384C3V3-G3-08
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Datasheet Download
BZX384C3V3-G3-08.pdf
Availability of BZX384C3V3-G3-08
QUANTITY
BZX384C3V3-G3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX384C3V3-G3-08
Internal Part NumberEIS-BZX384C3V3-G3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX384C3V3-G3-08
Related LinksBZX384C3, BZX384C3V3-G3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZX384C3V3-G3-08 Details Description
Related parts for BZX384C3V3-G3-08
IC TXRX RS-485/422 8-SOIC datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 2.7V ODRN 5VSOF datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 128QFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf