Vishay Semiconductor/Diodes Division BZX384C75-HE3-18
BZX384C75-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZX384C75-HE3-18
Brief Description
DIODE ZENER 75V 200MW SOD323
Datasheet Download
BZX384C75-HE3-18.pdf
Availability of BZX384C75-HE3-18
QUANTITY
BZX384C75-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX384C75-HE3-18
Internal Part NumberEIS-BZX384C75-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)75V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)255 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 52.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX384C75-HE3-18
Related LinksBZX384C7, BZX384C75-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZX384C75-HE3-18 Details Description
Related parts for BZX384C75-HE3-18
ROUND SPACER #2 NYLON 3/4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 WW datasheet.pdf
IC FPGA 215 I/O 281CSP datasheet.pdf
A-B PUSHBUTTON-START datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
HEX STANDOFF M2.5 BRASS 20MM datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
LP 5.08/90/23 OG datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 195MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
SLIT ADHESIVE SLEEVE .16" DIA datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2.5MM R/A TIN datasheet.pdf