NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZX79-B5V1,113
BZX79-B5V1,113 picture photo
Mfg. Part Number
BZX79-B5V1,113
Brief Description
DIODE ZENER 5.1V 400MW ALF2
Datasheet Download
BZX79-B5V1,113.pdf
Availability of BZX79-B5V1,113
QUANTITY
BZX79-B5V1,113 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX79-B5V1,113
Internal Part NumberEIS-BZX79-B5V1,113
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherSOD27,66,68,80 Package 29/Jul/2013
Standard Package10,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1V
Tolerance±2%
Power - Max400mW
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX79-B5V1,113
BZX79-B5V1,113 Details Description
Related parts for BZX79-B5V1,113
CAP FILM 0.068UF 5% 100VDC 1913 datasheet.pdf
FUSE CERM 125MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
MOD DIODE SCR 25A 280VAC .250"QC datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPDT 16QFN datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SOIC datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
0,22UF 40V 10X7X3,5MM 125C 20000 datasheet.pdf