NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZX79-C33,133
BZX79-C33,133 picture photo
Mfg. Part Number
BZX79-C33,133
Brief Description
DIODE ZENER 33V 400MW ALF2
Datasheet Download
BZX79-C33,133.pdf
Availability of BZX79-C33,133
QUANTITY
BZX79-C33,133 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX79-C33,133
Internal Part NumberEIS-BZX79-C33,133
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherSOD27,66,68,80 Package 29/Jul/2013
Standard Package10,000
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±5%
Power - Max400mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 23.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX79-C33,133
BZX79-C33,133 Details Description
Related parts for BZX79-C33,133
IC INVERTER HEX SCHMITT 14-DIP datasheet.pdf
IC TXRX BUS/LINE RS485 LP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 54.9K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION MPC5561 datasheet.pdf
TAPER BLOCK, 60 CAV datasheet.pdf
LED GREEN DIFF 2X4 RECT T/H datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V T2H 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 3A DPAK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf
INDCTR LIGHT datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 24V PANEL MOUNT datasheet.pdf