NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. BZX79-C5V1,113
BZX79-C5V1,113 picture photo
Mfg. Part Number
BZX79-C5V1,113
Brief Description
DIODE ZENER 5.1V 400MW ALF2
Datasheet Download
BZX79-C5V1,113.pdf
Availability of BZX79-C5V1,113
QUANTITY
BZX79-C5V1,113 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX79-C5V1,113
Internal Part NumberEIS-BZX79-C5V1,113
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherSOD27,66,68,80 Package 29/Jul/2013
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1V
Tolerance±5%
Power - Max400mW
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX79-C5V1,113
BZX79-C5V1,113 Details Description
Related parts for BZX79-C5V1,113
CONN RECEPT PIN .088 DIA TIN PCB datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SO datasheet.pdf
CONTROL KNOB datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
FUSE T/D MIDGET 5A 600V datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 630MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 30.72MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf