Vishay Semiconductor/Diodes Division BZX84B13-HE3-18
BZX84B13-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
BZX84B13-HE3-18
Brief Description
DIODE ZENER 13V 300MW SOT23-3
Datasheet Download
BZX84B13-HE3-18.pdf
Availability of BZX84B13-HE3-18
QUANTITY
BZX84B13-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84B13-HE3-18
Internal Part NumberEIS-BZX84B13-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BZX84B13-HE3-18
Related LinksBZX84B1, BZX84B13-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
BZX84B13-HE3-18 Details Description
Related parts for BZX84B13-HE3-18
IC DUAL 18-BIT AUDIO DAC 20-SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 21COND 0.079 GRAY 100' datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 18000UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 144BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 93POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CABLE FUJITSU STRIP datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 48V 1.05A datasheet.pdf