Diodes Incorporated BZX84C13W-7
BZX84C13W-7 picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C13W-7
Brief Description
DIODE ZENER 13V 200MW SOT323
Datasheet Download
BZX84C13W-7.pdf
Availability of BZX84C13W-7
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
BZX84C13W-7 Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C13W-7
Internal Part NumberEIS-BZX84C13W-7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)13V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 125°C