Diodes Incorporated BZX84C18S-7-F
BZX84C18S-7-F picture photo
Mfg. Part Number
BZX84C18S-7-F
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 18V SOT363
Datasheet Download
BZX84C18S-7-F.pdf
Availability of BZX84C18S-7-F
QUANTITY
BZX84C18S-7-F Order Process
Ship out your order
Specifications of BZX84C18S-7-F
Internal Part NumberEIS-BZX84C18S-7-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PCN Design/SpecificationGreen Encapsulate Change 09/July/2007
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration2 Independent
Voltage - Zener (Nom) (Vz)18V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)45 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 12.6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C